![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6914392
*
nr 691 4392
Spegel
rokokostil, höjd: 118
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2011
kl 17:44:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 18:08:34
1
600 kr
11/4 12:31:04
2
600 kr
11/4 12:31:20
2
650 kr
11/4 16:51:07
3
700 kr
11/4 17:37:14
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
nr 691 4392
Spegel
rokokostil, höjd: 118
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 18:08:34 | 1 | 600 kr |
11/4 12:31:04 | 2 | 600 kr |
11/4 12:31:20 | 2 | 650 kr |
11/4 16:51:07 | 3 | 700 kr |
11/4 17:37:14 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15